/ Нови Сад, недеља, 25.08.2024

Покрајинска влада издвојила 3,9 милијарди динара за пречистаче и фабирке воде

У пет општина на територији АП Војводине тренутно се реализују пројекти на реконструкцији постојећих постројења за снабдевање водом и третман отпадних вода, као и на изградњи комплетно нових инсталација.

Радове финансира Покрајинска влада, преко Управе за капитална улагања Војводине, са укупно 3,9 милијарди динара, а пројекти се реализују на територији општина Ада, Беочин, Оџаци, Темерин и Ириг.

У току су радови на изградњи фабрике воде – црпне станице са уградњом уређаја за кондиционирање пијаће воде за насеља Ада и Мол.

Реализује се и пројекат на реконструкцији и доградњи постројења за пречишћавање бунарске воде за водоснабдевање Беочина и околних насеља са израдом, опремањем и повезивањем бунара.

У Врднику, у општини Ириг, у току су радови на изградњи постројења за прераду отпадних вода.

Из покрајинског буџета финансира се доградња и реконструкција постројења за припрему воде за пиће, као и изградња постројења за пречишћавање бунарске воде са изворишта Старо Ђурђево у општини Темерин.