/ Нови Сад, петак, 12.10.2007

Покрајина помаже опремање 16 индустријских зона у општинама

Нови Сад, 12. октобар – У имеПокрајинског секретаријата за привреду и 13 војвођанских општина, потписани сууговори, на основу којих ће из буџета Војводине, бити обезбеђено 55 милионадинара за  реализацију 16 пројеката. Бесповратноће се суфинансирати инфраструктурно опремање индустријских зона у локалнимзаједницама. Износ од 55 милиона динара обезбеђен је након ребалансапокрајинског буџета. Током конкурса, поднете су 35 пријаве из војвођанскихопштина, са захтеваним средствима већим од 151 милиона динара.- Заинтересованост општинапревазишла је наша очекивања. Новчана средства нису велика, њима се градемали објекти, али објекти који су битни за заокруживање инфраструктурне изградњепословних зона, чиме се стварају услови за привлачење потенцијалнихинвеститора – рекао је покрајински секретар за привреду Синиша Лазић. -Приликом одлучивања о додели новца, Секретаријат се руководио циљевима каошто су брже инфраструктурно опремање пословних и индустријских зона,побољшање привредне активности, обезбеђивање инвеститора и повећањезапослености.Из одобрених новчанихсредстава финансираће се: уређење путних прелаза преко пруге у Инђији;изградња електроенергетских објеката и трафоа у Сибачу (општина Пећинци),Апатину, Сремској Митровици и Сечњу; саобраћајница у Тителу, Новом Кнежевцу, Бачу и Кикинди; водоводна иканализациона инфраструктуре у Апатину, Тителу, Ади, Сомбору, Кањижи; и јавнерасвете у индустријском блоку у Бечеју.У име представникавојвођанских општина које су у Извршном већу Војводине потписале уговоре заповлачење средстава, захвалио се председник општине Апатин Живорад Смиљанић.