/ Нови Сад, четвртак, 14.12.2006

Покрајински омбудсман примио награду ОЕБС

Нови Сад, 14. децембар – Др Петар Теофиловић, покрајинскиомбудсман АПВ, је јуче у Београду примио награду Мисије ОЕБС-а у Србији заличност године у области људских права. Награда је др Теофиловићу додељенакао заштитнику људских права који изузетан значај придаје превенцији људскихправа и образовању младих у овој области.Захваљујући се на награди, др Теофиловић јеистакао да она представља признање и подстицај, али и изазов у будућем радуинституције омбудсмана. Као бивши ученик новосадске гимназије „Јован ЈовановићЗмај&рдqуо;, др Теофиловић је изразио своје задовољство што ће новчани део наградепредати овој школи како би се укључила у реализацију једног регионалногобразовног програма из области људских права. Награде за личност године Мисија ОЕБС-а уСрбији је по први пут доделила истакнутим личностима из пет области у којима тамеђународна организација делује, а то су спровођење закона и људска права,демократизација, медији, економија и екологија. Поред др Петра Теофиловића, награде су добилии Драган Јосифовић, начелник Управе за стручно образовање при МУП-у Србије,Биљана Стојановић из Министарства просвете, Ђорђе Влајић, новинар Би-Би-Сија (ВВС) и Владимир Јеленковић, директорМузеја „Никола Тесла&рдqуо;.