/ Нови Сад, недеља, 07.10.2007

Положени венци на споменик жртвама рације

Нови Сад, 07. октобар– Делегације Скупштине АП Војводине,коју је  предводио председникпокрајинског парламента Бојан Костреш, положила је данас венац на споменикжртвама фашистичке рације из 1942. године, на Београдском кеју.Председник Костреш изјавио једа је овим чином послата порука да се “мора знати, не сме заборавити ниопростити, какве су злочине нацисти радили за време Другог светског рата наовим просторима&рдqуо;“Свако ко покушава да у НовомСаду, који је поднео огромне жртве за време рата, организује нацистички скупили било какву другу манифестацију тог типа, удара шамар свим грађанима Новог Сада,Војводине и Србије&рдqуо;, рекао је Костреш.Он је нагласио да јеВојводина мултинационална, мултиконфесионална и вишејезина заједница, као и даће покрајинска администрација наставити да ради на томе да се она као таква идаље развија.
&рдqуо;Војводина ће наставити да буде мост између Србије и Европе, као што је то и досада била&рдqуо;, рекао је Костреш. Он је додао и да је јако важно да се на данашњем грађанском скупу противфашизма  Новом Саду окупи што више људи,како би се показало да је "Нови Садграђански град који не толерише такве политичке идеје".
Поред делегације Скупштине АП Војводине, венце су положиле и делегације политичкихстранака и невладиних организација.