/ , петак, 15.06.2007

Посета делегације ИВВ Личко-сењској и Карловачкој жупанији у Републици Хрватској

Делегација Извршног већа АП Војводине, постиће, у периоду од17. до 19. јуна 2007. године Личко-сењску и Карловачку жупанију и том приликомразговарати о успостављању привредне и културне сарадње АП Војводине са овимхрватским жупанијама. Овом приликом војвођанска делегација обићи ће и општинеса већинским српским становништвом. У саставу делегације су: покрајински секретар запољопривреду, водопривреду и шумарство Даниел Петровић, покарјински секретарза привреду Синиша Лазић, помоћник покрајинског секретара за науку и технолошкиразвој и председник Савета за избегла, прогнана и расељена лица др ЈанкоВеселиновић.Такође, у саставу делегације су и секретар Одбора заекономске односе са иностранством Привредне коморе Војводине Милена Костић,саветник директора Фонда за пружање помоћи избеглим, прогнаним и расељенимлицима Мирјана Новаковић Поповић, директор Департмана за воћарство,виноградарство и хортикултуру Пољопривредног факултета Универзитета у НовомСаду и директор Департмана за сточарство Пољопривредног факултета Универзитетау Новом Саду проф. др Драган Гламочић.ПРОГРАМ ПОСЕТЕ:Недеља, 17. јун18.00 часова – Састанак и разговор са предсатвницима ГК РСРијека, конзулом жераном Миром Јегдић, вицеконзулом Стевом Батићем, као и сапредставницима српске заједнице у Кореници (место састанка просторије СКД"Просвјета", пододбор Кореница, ул Св. Јурја 7)Понедељак, 18. јун11.00 – 12.00 часова – Разговор са предсатвницима властиЛичко-сењске жупаније и Господарствене коморе Личко-сењске жупаније упросторијама Коморе у Оточцу. Са војвођанском делегацијом разговараће дожупанЛичко-сењске жупаније Роберт Перанић, прочелница Управног одбора загосподарство Жељка Сердар, као и градоначелник града Оточца Стјепан Костелац,а у име Господарствене коморе Јосо Брајковић са сарадницима.12.30 – 13.30 часова – Посета Општини Врховине16.00 – 17.00 часова – Посета Општини Удбина18.00 – 19.00 часова – Посета Општини Доњи ЛапацУторак, 19. јун10.30 часова – Посета Општини Плашки12.00 часова – Посета манастиру Гомирје и пријем кодЊеговог преосвештенства владике горњокарловачког Герасима13.30 часова – Посета Општини Крњак14.30 часова – Посета Општини Војнић15.30 часова – Завршни сусрет и разговор са представницимаКарловачке жупаније и Господарствене коморе Карловачке жупаније. Позив јеупућен и амбасадору Републике Србије у Хрватској Радивоју Цветичанину.