/ Нови Сад, среда, 20.12.2006

Посета делегације мађарске Жупаније Бач-Кишкун

Нови Сад, 20. децембар – Аутономна Покрајина Војводина и мађарска Жупанија Бач-Кишкун заједно ће конкурисати у већем броју пројеката Европске уније, договорено је на данашњем састанку председника Скупштине АП Војводине Бојана Костреша и потпредседника Скупштине АП Војводине Шандора Егерешија са делегацијом ове мађарске регије.Протокол о сарадњи на заједничким пројектима у наредних 45 дана направиће Радна група која је јуче формирана, а коју ће у име Скупштине АП Војводине предводити потпредседник Егереши. Гости из Жупаније Бач-Кишкун, нагласили су да, с обзиром на то да је Мађарска чланица Европске уније, у наредних седам година имају могућност да из фондова, кроз заједничка улагања, искористе око 40 милијарди евра те да су спремни да и Војводину укључе у предстојеће пословне подухвате.    Председник Костреш рекао је на састанку да је сарадња ове две регије традиционална али да је треба продубити сарадњом пре свега у области економије. Он је, говорећи о политичкој ситуацији у покрајини, истакао да је у току рад на Статуту АП Војводине, те да ће предлог покрајинске администрације бити да све националне заједнице које живе у Војводини добију статус конститутивних народа.
Потпредседник Егереши истакао је да је за Војводину регионална сарадња један од приоритета те да Војводина и Бач-Кишкун већ сарађују као чланице Скупштине европских регија (АЕР) и еуро-регион ДКМТ.   КАБИНЕТ ПРЕДСЕДНИКАСКУПШТИНЕ ВОЈВОДИНЕ