/ Кикинда, петак, 17.11.2006

Посете омбудсмана у новембру и децембру

Нови Сад, 17. новембар -У наставку својих редовних активности током новембра идецембра 2006. заменици и сарадници Покрајинског омбудсмана посетиће још 10места у Војводини у којима ће примати представке грађана, разговарати са њимао проблемима у вези са радом локалне самоуправе и информисати их о раду,надлежности и активностима Покрајинског омбудсмана.
Током новембра распоред посета је следећи: – 20. новембар,             понедељак                   Кикинда- 21. новембар,             уторак                          Шид- 29. новембар,             среда                            Пећинци- 30. новембар,             четвртак                      БачкиПетровац Током децембра план посета је следећи: – 1. децембар,             петак                            Нови Кнежевац- 6. децембар,              среда                            Ириг- 7. децембар,              четвртак                      Апатин- 8. децембар,              петак                            Чока- 11. децембар,            понедељак                   Ковин- 12. децембар,            уторак                       Србобран          Представници Покрајинског омбудсмана примаће грађане узгради Скупштине општине наведеног дана од 10.30-13.00 часова. Овим путем желели бисмо да позовемо грађане да искористеприлику да се непосредно упознају са радом канцеларије и да изнесу својепроблеме у раду са локалном самоуправом. Током октобарских посета Покрајинском омбудсману се у 12општина на терену обратио 51 грађанин, а поднете су и 32 представке. Грађани сунајвише указивали на своје проблеме у сарадњи са органима управе, фондова иинспекцијских служби, на спорост судова и појединих општинских тужилаштава.Највећа новина је да грађани све више говоре о проблему заштите животне срединеи активности локалних самоуправа у тој области. Молимо да извештавате.