/ Нови Сад, среда, 03.10.2007

Потписан споразум између АП Војводине и Жупаније Бач-Кишкун

Нови Сад/Кечкемет, 3. октобар -Председник Скупштине АП Војводине Бојан Костреш и председник Скупштине мађарскеЖупаније Бач-Кишкун Габор Бањаи потписали су данас у Кечкемету Изјаву о намерамао закључивању партнерског односа између ове две регије.Овом Изјавом потврђена је досадашња добра сарадња измеђудве регије и прецизирани су детаљи будућег односа који ће допринетиразумевању и пријатељству, не само Војводине и Бал-Кишкуна, него и Србије иМађарске. То се пре свега односи на јачање привредне и образовне сарадње изаједничко учествовање у пројектима које финансира Европска унија.  На изради заједничких пројеката биће ангажоване мешовитерадне групе, предвиђена је сарадња у области међунационалне сарадње и заштитеживотне средине. Планирано је и успостављање веза између високошколских инаучних институција, као и повезивање малих и средњих предузећа. Јачањесарадње предвиђено је и у области туризма, развоја инфраструктуре, културе,спорта и невладиних организација. "Имамо пунозаједничких интереса, пре свега у области пољопривреде и развоја руралногтуризма, као и у областима образовања и културе, и то ће бити приоритети нашесарадње. Очекујем да ће већ за годину дана бити видљиви резултатиданашњег споразума,а стручне групе из обе регије ускоро ће дефинисати свезаједничке пројекте на којима ће се радити", нагласио је Костреш.Поред Костреша, делегацију АП Војводине су представљалипотпредседник Скупштине АП Војводине Шандор Егереши, покрајински секретар заекологију Золтан Ђармати и Иштван Пастор покрајински секретар за приватизацију,предузетништво, мала и средња предузећа.