/ Нови Сад, среда, 24.10.2007

Потписан Споразум о сарадњи са Олимпијским комитетом Србије

Нови Сад/Београд, 24. октобар – У просторијамаОлимпијског комитета Србије данас је потписан Споразум о сарадњи измеђуИзвршног већа АП Војводине и ове институције. Споразум су потписали председникИзвршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић и потпредседник Олимпијског комитетаСрбије Снежана Лакичевић-Стојачић, која је и шеф делегације нашег тима заОлимпијаду у Пекингу 2008. године. Споразум дефинише финансијску помоћвојвођанским спортистима који ће наступати на предстојећимолимпијским играма.Председник Пајтић је рекао да му је велико задовољство то што Извршновеће Војводине може да помогне 16 репрезентативаца из Војводине, од укупно 64спортисте који се спремају за Олимпијске игре у Пекингу. Председник Извршног већанагласио је да је, захваљујући новом Уставу, војвођански буџет повећан, тако да језа праву и озбиљну припрему наших спортиста било могуће издвојити 12 милиона динара, своту од које је седам милиона већ исплаћено, док ће до краја ове године бити додељено ипреосталих пет. Наредне године, рекао је председник Пајтић, из буџета ће бити издвојено још 12 милиона динара, а уколико будемо у могућности,трудићемо се да издвојимо још и више.
– Важно је да сви наши спортисти буду у пунојформи за Олимпијаду, јер они морају да мисле на медаље, а ми, као представницидржавних институција, морамо да водимо рачуна о свим другим аспектима њихових припрема и свему ономе што ће им омогућити лакше испуњавање норме за одлазак на Олимпијаду – рекаоје на крају председник Пајтић.Снежана Лакичевић-Стојачић сепредседнику Извршног већа мр Бојану Пајтићу посебно захвалила на разумевању и подршци, јер од почетка подржао идеју Олимпијског комитета Србије да сви нивоивласти у нашој земљи учествују у пружању подршке за припреме најбољих и најперспективнијих спортиста, кандидата за наступ на Олимпијади. Чланови Извршног већа АПВојводине су први препознали ову потребу, а током следеће недеље потписаћемоспоразум о сарадњи и са представницима града Београда, а потом и са представницимадругих градова, чији спортисти такође иду на Олимпијске игре у Пекингу.Потписивању споразума присуствовали су и војвођански спортисти, олимпијски кандидати, међукојима су били Ивана Шпановић репрезентативка у скоку у даљ, рвач Кристијан Фрис,Немања Миросављев такмичар у стрељаштву, пливач Иван Лендер и многи други.