/ Нови Сад, уторак, 28.08.2007

Потписан уговор за реконструкцију Дома здравља у Сремским Карловцима

НовиСад, 28. август – Покрајински секретар за здравство и социјалнузаштиту доц.др Милош Лучић, председник Општине Сремски Карловци МиленкоФилиповић и директор Дома здравља “Нови Сад&рдqуо; др Ђорђе Петровић данас су у Извршномвећу АП Војводине потписали Уговор о адаптацији здравствене амбуланте уСремским Карловцима.Др Лучић је изјавио да амбуланта у СремскимКарловцима припада Дому здравља “Нови Сад&рдqуо; и да је она, као и већина другихобјеката, дуго година чекала на потпуну реконструкцију и адаптацију. С обзиромна то да су Сремски Карловци веома важна културно-историјска општина не само уВојводини, већ и шире, Покрајински секретаријат за здравство и социјалнуполитику је на основу приложеног пројекта одлучио да инвестира 15 милионадинара за ново рухо ове примарне здравствене јединице. Секретар др Лучић је нагласиода ће се у оквиру реновирања објекта средити кров, санитарни чворови, под,грејање, замениће се столарија и  обезбедити приступне рампе на уласку у објекат.Др Ђорђе Петровић је  рекао да се у овој здравственој станици  лечи око 12.000 пацијената и две хиљадепредшколске и школске деце, што налаже озбиљне грађевинске радове. Домздравља “НовиСад&рдqуо;није у могућности да финансијски помогне свим својим  примарним здравственим станицама, тако дазахваљујући Покрајинском секретаријату за здравство овај објекат ће добити европскиизглед. Осим тога, нагласио је др Петровић, пре неколиико година смо ми као Домздравља и општина Сремски Карловци уложили око три милиона динара за мањеграђевинске радове, али се тиме нису решили круцијални проблеми.Миленко Филиповић се у име становника општинеСремски Карловци и у своје име захвалио на средствима секретаријату заздравство и социјалну заштиту, нагласивши да је у овај објекат уведен гас, такода осим тога све друго се мора адаптирати и средити.