/ Зрењанин, уторак, 12.06.2007

Потписани уговори са корисницима кредита Фонда за развој АП Војводине

Нови Сад, 12. јун – Председник Извршногвећа Војводине мр Бојан Пајтић потписао је данас у Мастер центру Новосадскогсајма, прва три уговора о кредиту са корисницима кредитних линија Фонда заразвој АП Војводине. Као прва, свој уговор је потписала Ивана Радић,предузетница из Зрењанина.- Посебно је значајношто је чак 41 проценат кредита одобрен предузетницама, јер су, нажалост, женевласнице само 2,4 процента, или тек сваког четрдесетог предузећа у Војводини -рекао је председник Пајтић.  На овомконкурсу покрајинског Фонда за развој предузетници су могли да конкуришу за триврсте кредитних средстава. Кредити укупне вредности 900 милиона динара,одобрени су у оквиру “старт уп&рдqуо; програма за радно неактивна лица у АПВ, задугорочно кредитирање малих предузећа која послују у периоду краћем од тригодине, као  и краткорочни кредити зафинансирање извоза.- Нема ничега што насчини сретнијим од чињенице да ће уз помоћ данас додељених кредита, битиотворено пет стотина нових радних места и обезбеђено пет стотина војвођанских породица. Ради се о веомаквалитетним средствима, кредитима са повољним каматним стопама, много мањимнего код комерцијалних банака уз чију помоћ је до сада отворено више од десетхиљада радних места. Хвала Вам што сте насизабрали за партнере у нашој заједничкој борби за помоћ развоју предузетништваи за остваривање ваших пословних идеја. Ми ћемо се, као и увек до сада,трудити да то поверење оправдамо – рекао је у свом обраћању многобројнимпредузетницима и пословним људима, председник Извршног већа Војводине мр БојанПајтић.