/ Нови Сад, уторак, 24.10.2006

Потписани уговори за опремање саветовалишта

Нови Сад, 23. октобар – Покрајински секретаријат за демографију, породицу и друштвену бригу о деци издвојио је 450 хиљада динара, из текуће буџетске резерве, за опремање саветовалишта за заштиту репродуктивног здравља младих. Средства су намењена за опремање саветовалишта, штампање пропагандног материјала и куповину неопходне опреме у здравственим центрима у Сремској Митровици (200 хиљада динара), у Суботици (100 хиљада динара) и у Руми (150 хиљада динара)У Извршном већу Војводине, покрајински секретар Новка Мојић потписала је уговоре о додели средстава са директорима ових здравствених центара. Она је истакла да је ширење мреже саветовалишта за репродуктивно здравље младих у Војводини једна од најзначајнијих мера пронаталитетене политике, коју је Покрајинска влада усвојила у оквиру Програма демографског развоја АП Војводине. Према речима помоћника покрајинског секретара за демографију, породицу и друштвену бригу о деци Славице Рашајски, репродуктивно здравље младих има посебан значај, јер се ради о будућим родитељима.  Она је нагласила да је током 2005. године, започела едукација стручних тимова за рад са младима у шест војвођанских општина: Бачкој Паланци, Инђији, Бечеју, Кикинди, Сремској Митровици и Руми. Планирано је да до краја године буде формирано бар 15 стручних тимова, а коначни циљ је да све општине у Војводини имају саветовалишта за младе.