/ Зрењанин, понедељак, 18.06.2007

Потписани уговори за отварање нових производних капацитета

Нови Сад, 18. јун – Председник Извршногвећа АП Војводине мр Бојан Пајтић и покрајински секретар за науку и технолошкиразвој проф. Др Драгослав Петровић данас су потписали уговоре са 18привредника, којима су одобрена средства за отварање нових погона натериторији АП Војводине.Проф. ДрДрагослав Петровић је поздрављаући потписнике уговора нагласио да је ово једанод најзначајних корака у раду Извршног већа АП Војводине, јер отварањем новихпогона отварају се нова радна места, подстиче производња и технолошки развој Војводине. Проф. Петровић је истакао даје овог пута јавни позив био отворен не само за привреднике са територије АПВојводине, већ и са територије Србије, под условом да им се погони налазе уВојводини. За све кориснике издвојено је укупно 6.6 милиона евра, а укупнавредност инвестиција је 21 милион евра, с тим што разлику финансирају привреднисубјекти. До краја ове године, нагласио је проф. Петровић, отвориће се јошједан јавни позив за развој нових технологија, у које ће се уложити истооволико средстава. ПредседникПајтић је рекао да је прошле године кроз улагање у нове технолошке процесезапослено преко 3.000 људи, а са отварањем нових погона отвориће се још10.000 радних места, што је најважније у овој активности покрајинске владе.Председник је нагласио да је посебно важно, што ће средства доћи донеразвијених војвођанских општина, које ће  на овај начин добити шансу за нова радна местаи бољу будућност. Посебно је потребно нагласити, апострофирао је мр БојанПајтић, да су врхунски стручњаци радили на одабирању приспелих пројеката, гдесе посебан акценат и стављао на неразвијене војвођанске општине.Привредни субјекти, који су на овом конкурсудобили средства су: «Кровел Гроуп»Д.О.О. и «Wеба – Нс» Д.О.О. из Новог Сада,«Слован Прогрес» Д.О.О. из Селенче, «Аромапласт» Д.О.О. из Јерменоваца, «ИГМБачка нова» Д.О.О. из Малог Иђоша, «Фисх цорп» Д.О.О. из Београда, «Радан»Д.О.О. из Змајева, «Дандy Про» из Куцуре, «Металопромет» А.Д: из Куле, «Ецофеед» Д.О.О. из Сечња, «Пекара Симић» Д.О.О. из Сремске Митровице,«Стаменковић» Д.О.О. из Беле Цркве, «Еламт ТТ» Д.О.О. из Бачке Тополе, «БузаЦооп» из Аде, «Житохем» Д.О.О. из Зрењанина, «Селма елецтрониц цорп» Д.О.О. изСуботице, «Радпромет» Д.О.О. из Суботице и «Змијање промет» Д.О.О. из Клека.