/ Вршац, четвртак, 26.07.2007

Потписани уговори за реализацију пројеката у области рецептивног туризма

Нови Сад, 26.јул – Покрајински секретар за привреду Синиша Лазић потписао је уговоре сакорисницима средстава за реализацију пројеката рецептивног туризма у општинамау Војводини у 2007. години.  Буџетска средства, у висини од 100 милиона динара,биће утрошена на инфраструктурне радове, изградњу информационих система,израду планске документације и за опремање објеката у двадесет војвођанскихградова који су аплицирали за ова средства.
Данас су потписани уговори са представницима општина СремскиКарловци, Ириг, Нови Сад, Бела Црква, Вршац, Кикинда, Сечањ, Пландиште и БачкаПаланка. Најављено је да ће, после ребаланса буџета, за туризам у Војводинибити издвојено још око 300 милиона динара. Како је наглашено, туристичка понудаВојводине је велика, па је потенцијал за развој различитих видова туризманеопходно искористити, што ће подстаћи смањење незапослености и развојпривреде.