/ Нови Сад, среда, 19.06.2024

Потпредседница Божић обишла фабрику обуће „Fratelli Rossi Shoes“ у Сомбору

Потпредседница Покрајинске владе Сандра Божић обишла је данас погон и седиште италијанске фабрике обуће „Fratelli Rossi Shoes“ у Сомбору.

Том приликом, потпредседници Божић су представљени начин рада фабрике, планови за даље унапређење производње, као и услови рада.

Потпредседница је изразила захвалност менаџменту компаније на уложеном труду и напору да се допринесе развоју Града Сомбора и Аутономне покрајине Војводине, као и на промовисању Републике Србије као државе у коју је погодно улагати.

Божићева је истакла да су услови рада у компанији према највишим европским стандардима и да као таква представља пример доброг пословања у Србији.

Компанија „Fratelli Rossi Shoes“ упошљава 600 радника, а планирано је проширење капацитета за још 200 места, што ће допринети наставку развоја Града Сомбора.

Обиласку фабрике присуствовали су директор компаније „Fratelli Rossi Shoes“ Романо Роси, амбасадор Италије Лука Гори и градоначелник Сомбора Антонио Ратковић.