/ Нови Сад, понедељак, 26.11.2007

Потпредседник др Лоди примио делегацију Жупаније Бекеш из Мађарске

Нови Сад, 26. новембар -Потпредседник Извршног већа АП Војводине др Габор Лоди примио је данас члановеделегације Жупаније Бекеш (Република Мађарска), коју је предводила Ерика Балог, начелница Одељења за инспекцијуинституција локалне самоправе. Поред потпредседника Лодија, разговору суприсуствовали и Предраг Гргић, члан Извршног већа АП Војводине задужен зарегионалну и међународну сарадњу и проф. др Золтан Ђармати, покрајинскисекретар за заштиту животне средине и одрживи развој и представнициПокрајинског секретаријата за привреду.Ова посета представља почетакзваничне сарадње између АП Војводине и Жупаније Бекеш, која је започела   у октобру месецу ове године. Током сусрета било је речи омогућностима даље сарадње између АП Војводине и Жупаније Бекеш и свим питањимаод заједничког интереса која, након потписивања споразума о сарадњи у октобрумесецу, треба да добију конкретан оквир.Потпредседник Извршног већа АПВојводине др Габор Лоди истакао је да је данашњи сусрет наставак постојећесарадње у оквиру ДКМТ, као и традиционално добрих односа које имамо саРепубликом Мађарском. Лоди је истакао да се надада ће  данашњи сусрети који ће сенаставити на нивоу надлежних секретаријата за привреду и за заштиту животнесредине и одрживи развој, резултирати и конкретним предлозима и договорима зањихову реализацију. Наиме, циљ потписивања споразума и  јесте био да се званично потврди потреба засарадњом у области економије, науке, појединачног интелектуалног рада,образовања и културе између АП Војводине и Жупаније Бекеш. Развој ијачање сарадње АП Војводине са суседним регионима представљају посебан  приоритет у раду Извршног већа, што јенарочито значајно са аспекта нашег приближавања европским интеграцијама -рекао је потпредседник др Лоди.  Ерика Балог, рекла је да је  жеља Жупаније Бекеш да учествује у конкретнимпројектима са АП Војводином и да ће сасвојим сарадницима за привреду и заштиту животне средине покушати да истражимогућност да заједнички конкуришемо за различите пројекте код међународнихфондова и институција.Као веома битан сегмент сарадње навела је и јачање везау области културе са посебним акцентом на сарадњу позоришта, активнијих веза уобласти књижевности, сарадњу младих у оквиру кампова и унапређивања односаизмеђу цивилних културних организација.