/ Нови Сад, четвртак, 16.05.2024

Председница Гојковић обишла радове на обилазници око Новог Сада и мосту у оквиру Фрушкогорског коридора

Председница  Покрајинске владе Маја Гојковић обишла је, заједно са председником Владе Србије Милошем Вучевићем и министром грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Гораном Весићем, радове на обилазници око Новог Сада и на мосту преко Дунава на траси Фрушкогорског коридора.

Радови на изградњи обилазнице око Новог Сада са мостом преко Дунава, у продужетку Булевара Европе, до Сремске Каменице, предвиђено је да буду завршени до краја 2026. године.

У оквиру Фрушкогорског коридора гради се мост преко Дунава, укупне дужине од готово 1,7 километара, који ће повезати Каћ и Петроварадин, а планирани рок за завршетак радова је прва половина 2026. године.

Обиласку радова присуствовали су и градоначелник Новог Сада Милан Ђурић, директор „Коридора Србије“ Александар Антић, амбасадор Народне Републике Кине Ли Минг и други.