/ Нови Сад, уторак, 21.05.2024

Председница Гојковић састала се са председником Владе Габона

Председница Покрајинске владе Маја Гојковић састала се данас са председником Владе Габона Рејмондом Ндонга Симом са којим је разговарала о сарадњи АП Војводине и Габона.

Председница Гојковић изразила је задовољство због прве званичне посете делегације из Габона Покрајинској влади.

Гојковић и Сима у разговору су се сагласили да постоје велики потенцијали за сарадњу у бројним областима од заједничког интереса – пољопривреди, образовању, науци, култури и туризму.

Председница Гојковић је захвалила председнику Владе Габона на подршци у очувању територијалног интегритета и суверенитета Србије, што је, како је навела, за нашу државу од непроцењивог значаја.

Честитајући председници Гојковић на именовању, председник Сима исказао је заинтересованост за сарадњу пре свега у области пољопривреде, по узору на, како је рекао, технологију и ефикасност српског аграра.

Састанку су присуствовали чланови Покрајинске владе, председник Привредне коморе Војводине и чланови делегације Владе Габонске Републике.