/ Нови Сад, четвртак, 30.08.2007

Председник Бојан Пајтић примио амбасадора Индије Аџаја Сварупа

Нови Сад, 30. август – Председник Извршног већа АП Војводине мр БојанПајтић примио је амбасадора Индије Аџаја Сварупа, са којим је разговарао омогућностима за успостављње регионалне, економске, културне и политичкесарадње.Председник Пајтић и амбасадор Сварупа сагласили су се да је некадашњатрадиционално добра сарадња између Индије и бивше СФР Југославије, као и садашњипријатељски односи са Републиком Србијом добра основа за унапређење односа,највише у области агрикултуре, прехрамбене индустрије, фармације, као исаобраћајне инфраструктуре. Констатовано је да је неопходно организоватисусрете пословних људи из АП Војводине и Индије, нарочито са пословним људимаиз процвинције Пенџаб, са којом би се могла успоставити и регионална сарадња,с обзиром на многобројне сличности између Војводине и ове индијске регије.Председник Пајтић је нагласио да је присуство индијских бизнисмена наНовосадском сајму добра прилика за упознавање са индијским и војвођанскимпривредним могућностима.Амбасадор Сварупа је рекао да је неопходно повећати извоз војвођанских прехрамбенихпроизвода у Индију, јер је Индија велико тржиште, а услови за њихов пласман сувеома повољни. Амбасадор Сварупа је рекао да су већ обављени разговори сапредставницима Привредне коморе Војводине, као и са пословним људима изИнђије, што отвара велики број пословних могућности, а пре свега заинвестирање у АПВ.