Picture of the authorPicture of the author
/ Нови Сад, уторак, 20.01.2009

Председник Егереши посетио Хуманитарно друштво БЕТХЕСДА у Бачкој Тополи

Читај ми

Читај ми
AA

Нови Сад/Бачка Топола, 20. јануар – Председник СкупштинеАП Војводине Шандор Егереши посетио је данас Хуманитарно друштво «Бетхесда» у Бачкој Тополи, којепомаже особама са инвалидитетом и поклонио овом удружењу пећ која им је биланеопходна како би несметано могли да наставе са радом и у зимском периоду.Председник Егереши је истакао да је неопходнопружити помоћ и подршку оваквим организацијама, а да данашња посетасимболизује почетак сарадње ове установе и покрајинске администрације.
– Обавеза и дужност какодржавних институција, тако и сваког појединца, јесте посебна брига онајугроженијој категорији становништва. Искористио бих ову прилику да апелујемна све који су у могућности да на било који начин помогну, то и учине, какобисмо заједно унапредили квалитет живота деце и особакоја овде бораве – истакао је Егереши.

Секретар Хуманитарног друштва «Бетхесда» ЦипоРожа рекла је да је ова организација специфична не само у Војводини, него уцелој Србији, јер пружају услугу дневног боравка особама са посебним потребама,нарочито деци са вишеструким хендикепом.
 – Сваке године имамо све више особа које користеуслугу дневног боравка, па се тако повећава и потреба за запосленима у овојустанови. Поред тога неопходна је и адаптација постојећег објекта ипроширивање смештајних капацитета, па нам је свака помоћдобродошла – нагласила је секретарка Друштва.
Хуманитарно друштво Бетхесда, којеје оформљено 2003. године у циљу пружања помоћи младима психички и физичкиомтеним у развоју и њиховим породицама, једна је од ретких институција уСрбији која пружа услугу дневног боравка, а једина је институција у Војводиниоваквог типа.  

fixed-img