/ Нови Сад, среда, 25.07.2007

Председник ИВВ Бојан Пајтић посетио Камп толеранције у Бачкој Тополи

Нови Сад/Бачка Топола 25. јули – Председник Извршног већа мр БојанПајтић посетио је данас Камп толеранције младих подунавских градова и регија,који се од 22. до 30. јула одржава у Бачкој Тополи. У изворном амбијентупанонске Завичајне куће, председник Извршног већа разговарао је са учесницимакампа у оквиру једне од радионица посвећених европским интеграцијама и духутолеранције, које се одржавају током његовог трајања.У оквиру свог предавања подназивом “Наш простор је и овде&рдqуо;, председник Пајтић говорио је о процесурегионализације, особеностима Војводине као аутономне покрајине и њеномдоприносу у учвршћивању политичке толеранције, поштовања различитости иусвајању европских вредности у нашој средини. Посебна пажња посвећена јеафирмацији традиционалних вредности у политичкој и културној свакодневици нашепокрајине – њеној мултикултуралности, мултиконфесионалности и отвореностивојвођанске средине. Иако етнички најсложенија, Војводина је један од реткихделова бивше Југославије који никада није био захваћен ратним разарањем, већје и у најтежим условима очуван мир. Данас са много више оптимизма можемогледати у дане који долазе, јер Војводина је активни учесник у процесуевропског и регионалног повезивања, а отварање врата новим инвестицијама иуспешан рад војвођанских институција, показали су да је могуће очекивати растекономије и квалитетнији живот за све грађане неше покрајине. Европа јеВојводину препознала као свој интегрални део, посвећен поштовању и уважавањуразличитости, очувању етничког и регионалног идентитета, отворености икреативног заједништва. Наша је обавеза да дух толеранције, отворености иуважавања другачијег пренесемо и на нове генерације како би наставили даживимо на наш традиционални начин у вишејезичкој, многонационалној имултиконфесионалној заједници – рекао је, између осталог, председник Пајтић.Учесници Кампа толеранције,ученици из неколико подунавских регија и наше земље, после завршеногпредавања задржали су се у неформалном разговору са председником Извршногвећа.