/ Суботица, четвртак, 21.12.2006

Председник ИВВ мр Бојан Пајтич посетио Општину Суботица

Суботица/Нови Сад, 21. децембар – Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић је у Скупштини општине Суботица потписао Уговор о заједничком финансирању адаптације, реконструкције и доградње зграде Народног позоришта у Суботици. Свечаном чину потписивања присуствовали су и представници Министарства културе Републике Србије, председник Општине Суботица Геза Кучера и управник Народног позоришта у Суботици мр Љубица Ристовски.Председник Пајтић је истако да је Народно позориште у Суботици од веома великог културног значаја за нашу земљу, између осталог и због тога што се представе изводе на три језика, што је јединствен пример у овом делу Европе. Инвестиција од 30 милиона динара, колико је Извршно веће Војводине донирало Позоришту, представља само почетна средства која ће бити уложена у ово здање културе, о чијој се реконструкцији говори већ десетак година. Председник Пајтић је данас свечано отворио и пословни инкубатор у Суботици, што је још једна потврда да покрајинска влада улаже значајне напоре у развој привреде у нашој земљи, као и у смањење незапослености – отварањем овог инкубатора отворено је шездесет нових радних места, а пружањем подршке развоју малих и средњих предузећа, као и преко старт ап кредита, у Војводини је до сада отворено више од 6 хиљада нових радних места. Честитајући предстојеће божићне и новогодишње празнике, председник Пајтић је изразио наду да ће се тренд развоја привреде и запошљавање наставити и наредне године, што, иначе, представља један од приоритета Извршног већа АП Војводине.