/ Зрењанин, четвртак, 21.12.2006

Председник ИВВ мр Бојан Пајтић отворио Пословни инкубатор и КЦ ”Јожеф Нађ” у Кањижи

Кањижа, 20. децембар – Председник Извршног већа Војводинемр Бојан Пајтић отворио је Пословни инкубатор у Кањижи, други по реду уВојводини, намењен лакшем покретању и развоју малих и средњих предузећа усавременим тржишним условима. Средства за Пословни инкубатор обезбедили сулокална самоуправа и Извршно веће АП Војводине уз помоћ неколико европскихфондова и програма за помоћ развоју савремених тржишних институција ипројеката.
Извршно веће подржава све пројекте који су намењени бржемразвоју предузетништва и стварању што бољих услова за рад малих и средњихпредузећа у нашој покрајини. На такав начин доприносимо бржем развојуекономије, креирању нових послова и отварању нових радних места. Данас јеКањижа, полсе Зрењанина, а пре Суботице која је следећа на реду, добила својПословни инкубатор у коме већ у првој фази, ради шест нових предузећа. Сигурнисмо да ће их убрзо бити још више, рекао је председник Извршног већа мр БојанПајтић.  Током посете Кањижи председник Извршног већа Војводине мрБојан Пајтић, државни секретар за културу Мирослав Радосављевић и председникопштине Кањижа Карољ Кермеци свечаним пресецањем врпце, заједнички суотворили велику салу за пробе, редионице за декор и реквизиту Регионалногкреативног атељеа "Јожеф Нађ", којом је окончана прва фаза изградњеобјекта ове значајне институције културе. Читав комплекс Креативне радионице"Јожеф Нађ", чију изградњу заједнички финансирају Министарствокултуре републичке владе, Покрајински секретаријат за културу и образовање иопштина Кањижа, биће довршен до краја 2008. године. Први програми у новомобјекту биће изведени већ током пролећа 2007. када ће бити одржана предавања икреативни курсеви сценског покрета и савременог плеса које ће држати неколициназначајних европских и светских уметника.