/ Нови Сад, субота, 26.05.2007

Председник ИВВ пустио у рад пречишћивач отпадних вода у Бачком Петровцу

Нови Сад/Бачки Петровац, 26. мај – ПредседникИзвршног већа Војводине мр Бојан Пајтић присуствовао је данас програму свечаногоблежавања Дана Бачког Петровца. У присуству бројних званица, амабасадораРепублике Словачке, чланова Извршног већа, представника покрајинских Фондова,посланика војвођанске Скупштине, представника цркве и других гостију,председник Пајтић пустио је у рад нови пречишћивач отпадних вода, који је деосистема новоизграђене, савремене канализационе мреже. – Током две претходне године, уз помоћ наших фондова, уложили смо 250 милионадинара у општинну Бачки Петровац а део улагања намењен изградњи пречишћивачаотпадник вода и канализационе мреже исправио је једну од највећих неправди и обезбедио да Бачки Петровац, једна од највреднијих инајевропскијих заједница у Војводини, коначно добије канализациону мрежу. Предвиђена и нова улагања, у висини од 50 милиона када је у питању БачкиПетровац, и 37 милиона динара за Кулпин, јер су нам нова уставна решења ирад Фонда за капиталне инвестиције омогућили да још снажније наставимо саобновом Војводине, стварањем урбане инфраструктуре као и са изградњом путева, школаи здравствених установа у нашој покрајини.Креирањем нових технолошких паркова и привредних зонаса најсавременијом инфраструктуром и логистиком, створићемо основу за успешнопривлачење нових инвеститора, а кроз рад Фонда за капиталне инвестиције,наставити и са сталним улагањем у најважније комуналне објекте и локалнуинфраструктуру, од водовода и канализације до предшколских и здравствених установа,какве свако место и свака средина у нашој покрајини заслужује и какве у XXИвеку мора имати – рекао је председник Пајтић. Савремена канализациона мрежа у Бачком Петровцу,изграђена тако да задовољава најстроже европске стандарде еколошке заштите иисправности, део је планиране канализационе мреже која, уз  подршкусредстава Националног инвестиционог плана, Извршног већа и покрајинскихфондова, треба до краја 2009. године да обухвати и Маглић и Кулпин, насеља уовој општини.