/ Нови Сад, четвртак, 07.12.2006

Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић посетио општину Кањижа

Кањижа/Нови Сад, 7. децембар  – Током посете општини Кањижа, у разговору са градоначалеником Кањиже Карољом Кермецијем и руководством ове локалне самоуправе, као и са грађанима месних заједница Мартонош и Мала Пијаца, председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић је рекао да ће у 2007. години, по новом Уставу Србије, у покрајинском буџету за инвестиције бити обезбеђено 18 милијарди динара и да ће општина Кањижа за своје развојне пројекте из покрајинског Фонда за капитална улагања добити 300 милиона динара. Пајтић је изјавио да ће из покрајинског буџета у наредне четири године у Војводини бити обновљени сви путеви, да ће свако село добити водовод и да ће бити обновљени домови здравља и школе. – Војвођани добро знају ко се изборио за ова инвестициона средства и чија је идеја била да се оснује Фонд за капитална улагања, нагласио је председник Пајтић и додао да је руководство општине Кањижа у досадашњој сарадњи било одличан партнер покрајинској влади. Стратешки пројекти развоја у Кањижи заиста су квалитетни и Извршно веће Војводине ће их подржати. За протекле две и по године, у општину Кањижа је из Покрајине уложено више од 95 милиона динара, а само у 2007. години, поред редовних издвајања за образовање, културу, здравство, из Фонда за капитална улагања Војводине биће уложено 300 милиона динара за пројекте које је општина препознала као важне, а то су уређење речног граничног прелаза на Тиси према Мађарској,  изградња слободне царинске и индустријске зоне у Хоргошу, на само три километра од државне границе и 500 метара од ауто-пута и програме геронтолошког центра и бањског лечилишта.   Председник покрајинске владе мр Бојан Пајтић свечано је, пресецањем врпце, пустио у саобраћај 5,5 километара дугу деоницу пута који село Малу Пијацу спаја са регионалним путем Суботици и раскрсницу локалног пута из села Мартонош са регионалним путем Хоргош-Кањижа. Према речима Кароља Кермеција, то су две од 14 путних деоница чије обнављање је започето ове године и које ће се наставити догодине, а за чега је општина обезбедила 40 милиона динара. У Малој Пијаци, председник Пајтић са сарадницима посетио је кућу Ференца Бироа. Након обиласка пољопривредно газдинство овог угледном пољопривредног произвођача изјавио је да сељаци, након 21. јануара, од владе Демократске странке могу очекивати Аграрни буџет од 300 милиона евра, односно 50 одсто већи него сада и, као и сви пољопривредни произвођачи у Европи, државне субвенције од 100 евра по хектару обрадиве површине. Те паре неће ићи у велике компаније, већ директно индивидуални пољопривредни произвођачи, нагласио је војвођански премијер. У делегацији Извршног већа која је данас посетила општину Кањижа били су покрајински секретар за привреду Синиша Лазић и заменик покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Саша Драгин.