/ Кикинда, петак, 22.06.2007

Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић посетио општину Тител

Тител/Нови Сад, 22. јуни -Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић обишао је са сарадницима,покрајинским секретаром за финасије Јовицом Ђукићем и директором Фонда закапитална улагања Момчилом Миловићем радове у општини Тител, који се финасирају из Фонда за капитална улагања. Извршно веће Војводине јепреко Фонда уложило тридесет пет милиона динара, за изградњу система заводоснабдевање Вилово – Шајкаш и за доградњу система за евакуацију ипречишћавање отпадних вода у Тителу. Приликом данашње посете председник ИВВ мр БојанПајтић и председник општине Тител Миливој Петровић потписали су протокол о сарадњи Фонда закапитална улагања и општине Тител. – За десетак дана грађани Шајкаша поново ће бити у прилици да пију воду,која ће бити међу најквалитетнијима у Војводини, а за нешто више од месец данаграђани великог дела Титела добиће канализацију – рекао је председник Пајтићнакон обиласка радова.
Пајтић је  овом приликом најавио да је почела друга фазау раду Фонда за капитална улагања. Према његовим речима у првој фази из покрајинскогбуџета инвестирано је 440 милиона динара у једанаест војвођанских општина, а удругој фази биће уложено 360 милиона динара у дванаест општина међу којима суЗрењанин, Кикинда, Бачака Паланка, Стара Пазова, Житиште и Беочин. Већинасредстава усмерава се у изградњу канализационих и водоводних мрежа, али и уизградњу путева и инфраструктуре неопходних за даљи привредни развојВојводине.- Посебно охрабрује чињеница даје републичка влада прихватила све захтеве које је покрајинска администрацијатражила у финасијском смислу. По први пут у историји републички буџет је конципиран на основу покрајинског буџета ипо први пут републички буџет наводи Службени лист Војводине као основу према којој се покрајини додељују средства. Тако су 52,7 милијарди динара,колико смо одлуком Скупштине Војводине предвидели за покрајински буџет,прихваћени у потпуности у републичком буџету. То значи да ће у нареднихдесетак дана бити инвестирано неколико милијарди динара у оне области које суразвој Војводине веома важни – развој привреде, инфраструктуре и изградњузаштитних бедема, односно насипа за заштиту поплава у Војводини.Председник општине Тител, МиливојПетровић изразио је задовољство што је покрајинска влада препознала значајкоји изградња водовода у Шајкашу и Вилову и канализације у Тителу имају застановнике ових насеља. Петровић је рекао да је општина конкурисала засредства из Фонда за шест пројеката, од којих су два одобрена. Он је додао даохрабрује најава да ће из покрајинског буџета бити издвојена средства и зареализацију других пројеката из ове општине, као што су изградња водовода уЛоку и Гардиновцима и у другим насељеним местима, гасификација уопштини Тител и друго. Један од најзначајнијих пројеката јесте и изградња пута прекоТителског брега у дужини од 16 километара, чиме би коначно била повезана местау овој општини и изграђен кружни саобраћај који је веома важан запољопривреднике у општини Тител, рекао је Петровић.