/ Нови Сад, среда, 18.05.2022

Председник Мировић примио новоименованог амбасадора Бразила

Председник Покрајинске владе Игор Мировић састао се данас са новоименованим амбасадором Бразила у Републици Србији Жозеом Мауром да Фонсеком Коста Коутом.

Мировић је у разговору оценио да Србија и Бразил негују искрено пријатељство у пуном континуитету од успостављања дипломатских односа 1938. године.

„Заинтересовани смо за тешњу сарадњу и повезивање АП Војводине са бразилским регионима и институцијама, са акцентом на областима пољопривреде и прехрамбене индустрије, с обзиром на то да је Бразил један од највећих произвођача хране у свету“, навео је Мировић.

На састанку су размењене информације и искуства о производњи биодизела од пољопоривредних култура с циљем смањења зависности од горива.

Изражена је обострана жеља да се вишедеценијско пријатељство конкретизује на што више поља, у областима од заједничког интереса.

Амбасадор Коуто рекао је да су наши региони слични када је реч о потенцијалима, те да Бразил годишње произведе храну за 900 милиона људи.