/ Сремска Митровица, четвртак, 29.11.2007

Председник Пајтић и министар правде Петровић отворили радове на путу Сремска Митровица – Шабац

Нови Сад, 29. новембар – ПредседникИзвршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић и министар правде Републике Србије Душан Петровић, посетили су данасопштину Сремска Митровица и отворили почетак радова на изградњи пута СремскаМитровица – Шабац.Поредпредседника Пајтића и министра Петровића, отварању радова присуствовали су и мр Јовица Ђукић, покрајински секретар зафинансије,Момчило Миловић, директор Фонда за капитална улагања Војводине, председник Општине Зоран Мишчевић ипредседник Скупштине општине Сремска Митровица Александар Продановић.Уизградњу овог путног правца, чија ће укупна дужина износити  23 километара, инвестирано је из Фонда закапитална улагања АП Војводине и Националног инвестиционог плана.На сремскојстрани биће изграђено 5,4 километара пута. Сремска Митровица и Шабац биће ближиза 15 километара, што ће значајно утицати на побољшање укупних веза сремскоги мачванског краја.ПредседникИзвршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић истакао је да изградња пута нарелацији Сремска Митровица- Шабац представља један од 417 пројеката из Фондаза капитална улагања, који су одобрени у току 2007. године. Пајтић је нагласиода овај пут има изузетан привредни значај и да он практично значи да ће Сремска Митровица и Шабацпредстављати јединствени привредни простор.- Овај путспаја Срем и Мачву и  још један је од  путева који симболички спајају Вопјводину иСрбију. У овај пут уложена је половина од укупних средстава, коју је покрајина ове године преко Фонда закапитална улагања Војводине  инвестиралау развој за Сремску Митровицу. У ову средину уложено је преко 320 милионадинара. Вредност пута је 160 милиона динара и он ће ако остану овакве временскеоколности бити завршен до краја године – рекао је председник Пајтић. Пајтић јеистакао да ће до краја ове године за целу Војводину бити одобрени пројекти увредности од четири милијарде динара.Он је рекао да је за различите пројекте уСрему до сада уложено 1,7 милијарди динара.Министар правде Републике Србије Душан Петровић истакао је да ће се изградњом новог путазначајно утицати не само на унапређивање привреде сремског и мачванскогкраја,већ и на укупан привредни развој у Србији. План је да се стварањеминдустријских зона инвеститорима омогуће улагања. Он је изразио очекивање даће у 2008. години започети градња и нових привредних објеката на овом путу, штоће уједно значити и нова радна места.ПредседникПајтић је са сардницима данас обишао и радове на канализационој мрежи уприградском насељу Лаћарак – други по важности пројекат у сремскомитровачкојопштини.Том приликом, Пајтић је нагласио да је од 320 милиона динара, колико јеиз Фонда за капитална улагања Војводине уложено у општину Сремска Митровица,30 милиона уложено за радове на канализационој мрежи у Лаћарку и 50 милионадинара за Мачванску Митровицу. За 12.000 становника приградског насеља Лаћаракбиће од великог значаја решавање овог вишедеценијског проблема, истакли супредставници локалне самуправе. ПредседникПајтић је нагласио да је у плану да за четири до пет година сва већа места уВојводини добију квалитетну канализациону и водоводну мрежу.