/ Нови Сад, четвртак, 05.10.2006

Представљен програм фестивала ”Бела Црква у јабукама”

Нови Сад, 4. октобар – На конференцији за медије у Извршном већу Војводине, представљен је богат програм фестивала "Бела Црква у јабукама", манифестације која се, по други пут, одржава у оквиру туристичке понуде овог места, у склопу промоције града језера и водеОрганизатори желе да покажу и богатство на пространим плантажама воћа, посебно јабука. Туристичка организација Беле Цркве очекују да манифестација прерасте у традиционално окупљање љубитеља еколошки очуване природе и културно богатих туристичких садржаја. Покровитељи манифестације су Туристичка организација Војводине и општина Бела Црква.
 По својој атрактивности фестивал је јединствен у нашој земљи, истакли су организатори. У оквиру тродневног програма, од 6-8. октобра 2006, биће отворен и Други сајам јабуке на којем ће учествовати произвођачи и прерађивачи воћа из целе земље. Такође ће бити понуђени разни културни садржаји, попут књижевне вечери "Стерији у част", затим ревија фолклора, а биће организована и дечја креативна радионица под називом "Јабука машта". Организована је изложба у част рајског воћа, како је речено, као и низ спортских, пратећих програма у оквиру турнира "Јабука куп". Организатори очекују да ће посебно занимљиво бити такмичење пекара, који ће се потрудити да направе највећу питу од јабука. Посетиоцима ће бити омогућено да купе сувенире и рукотворине народне радиности овог краја.