/ Нови Сад, субота, 04.11.2006

Представљен пројекат Е-Војводина

Нови Сад, 3. новембар – У Извршном већу АП Војводине, одржана је конференција за новинаре Покрајинског секретаријата за науку и технолошки развој, на којој је презентован Програм Е-Војводина, као један од четрнаест пројеката из Програма привредног развоја Војводине  Реализацијом пројекта Е-Војводина изградиће се информационо друштво у АПВ по стандардима који се примењују у земљама Европе. У презентацији програма Е-Војводина учествовали су помоћник покрајинског секретара за науку и технолошки развој др Раде Ћирић, менаџер програма проф. др Душан Сурла и заменик менаџера проф. др Зора Коњевић.
Како је на конференцији за новинаре наглашено, програм Е- Војводина састоји се од системских корака за аутоматизацију покрајинске администрације, које координира Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој. Пројекат је инициран 2003. године, а са његовом реализацијом започето је 2005. године.
Активности у оквиру Програма Е-Војводина обухватале су до сада пројекте који представљају основу за увођење информационо-комуникационе технологије у органе управљања, изградњу комуникацијске инфраструктуре Скупштине и Извршног већа АПВ, увођење домаћег софтверског решења којим се ауторизује рад библиотеке Извршног већа АПВ, увођење софтвера за праћење седница Извршног већа и израду софтвера за Портал јавних сервиса АПВ.
Укупна предвиђена средства из буџета АПВ су 750.000 евра. До 2005. године утрошено је укупно 22.864 евра, док је у овој години утрошено више од 280.000 евра. Планирано је да у току 2007. године у програм Е-Војводина, буде уложено још 444.548 евра.
Програм Е-Војводина није значајан само за покрајинску администрацију – он омогућава и олакшан рад локалних самоуправа и бржу и ефикаснију доступност информација грађанима.