/ , петак, 21.09.2007

Представници италијанске регије Марке у посети Извршном већу

Нови Сад,21. септембар – Представници италијанске регије Марке, чији је главни град  Анкона, боравили су данас у Извршном већу АПВојводине и разговарали са Предрагом Новиковим, директором Канцеларије заевропске послове. Уз то, данас су почели и званични разговори са представницимаиталијанске регије Тоскана, који такође бораве у Србији.Госпођа Марина Маурици,директорка Канцеларије за међународну сарадњу и европске послове регије Маркеи члан италијанске делегације у Бриселу, посебно се интересовала за сарадњуМарки и Војводине у областима програма социјалне заштите, заштите животнесредине и управљања отпадом, подршке развоју малих и средњих предузећа,повезивања привреда две регије, и сарадње туристичких организација исубјеката.- Од посебног значаја за нас једа дамо пуну подршку заштити животне средине и чишћењу Војводине од отпада,као и да побољшамо програм социјалне заштите особа са инвалидитетом, децежртава насиља, као и  особа са душевнимобољењима. Највећи део заједничких пројеката из наведених области бићефинансиран од стране италијанских институција и фондова ЕУ који су нам тренутнона располагању, док још немамо статус земље кандидата за улазак у Европскуунију, рекао је Предраг Новиков.