/ Нови Сад, петак, 20.07.2007

Прес Шандора Егерешија о Кампу толеранције

Нови Сад,20. јул – Потпредседник Скупштине Војводине Шандор Егереши одржао је данасконференцију за новинаре на којој је било речи о предстојећем Кампу толеранције- Алл Wе Неед Ис Лове, који ће бити одржан од 22. до 30. јула у Бачкој Тополи. Више од стошездесет ученика из земаља Подунавља, Војводине и Србије, сасвојим наставницима, током трајања Кампа поред дружења и међусобногупознавања, учествоваће у раду радионица на којима ће им предавачи битимногобројни гости из света политике и културе. На отварању Кампа толеранцијебиће присутни и председник Скупштине Србије Оливер Дулић и председник Извршногвећа Војводине мр Бојан Пајтић.Током трајања Кампа биће одржани сусрет представника парламената из подунавских земаља, а предвиђен је исусрет председнице Парламента Републике Мађарске и Народне Скупштине РепубликеСрбије, Каталин Сили и Оливера Дулића.Подршку организацији Кампа толеранциједале су многобројне институције, републички парламент и Влада, покрајинскаскупштина и Извршно веће, Пакт за стабилност југоисточне Европе као и домаћин,општина Бачка Топола.