/ Нови Сад, среда, 29.11.2006

Презентација војвођанске привреде у Бриселу

Брисел / Нови Сад, 29. новембар – Јучерашњи и данашни програм посете делегације АПВојводине Бриселу обухватио је низ сусрета са званичницима Европске комисије ипривредницима. Тим поводом, председник Извршног већа АП Војводине мр БојанПајтић дао је следећу изјаву за јавност:

– На јучерашњем пријему који је покрајинска влада организовала уБриселу разговарао сам са госпођом Дорис Пак и са читавим низом европскихпарламентараца, са представницима дипломатског кора и представницима Европскекомисије о даљем учешћу покрајинских институција у пројектима Европске уније,у финансирању пројеката из области образовања, културе, науке, универзитета,технолошког развоја привреде. Договорили смо се о томе да ће даља подршкаевропских институција покрајинским пројектима бити везана за све оне пројектекоји Војводину дефинишу као модерну европску регију.У току данашњег дана у нашој амбасади у Бриселуимали смо презентацију потенцијала војвођанске привреде и у току су разговорипредставника покрајинске администрације са привредницима, како из Брисела, такои из других европских центара. Дефинисали смо војвођанску привреду као привредуу коју се исплати улагати и као привреду која омогућава веома високе профите,како због ниских пореских стопа, тако и због ниских цена земљишта, квалитетнерадне снаге и уговора о слободној трговини које наша земља има са земљама урегиону, али и са Русијом, због чега практично, свако ко улаже у нашу земљуима аутоматски приступ тржишту од неких двеста милиона конзумената. Даље, са колегама из покрајинске владе у Европскојкомисији разговарао сам са европским комесаром за образовање и културу,господином Фигелом, који ресорно покрива и мултикултурлизам као једну одосновних одлика европског начина живота. Војводина као регија која има шестслужбених језика добила је веома снажну подршку овог ресорног европскогминистра. Господин Фигел је подржао европски пут и европске снаге у нашојземљи, подржао је европски пут Србије, а договорили смо се и о конкретнимкорацима, везаним за размену студената између Новосадског универзитета и другихуниверзитета у Европи и договорили смо се о томе да ће европска комисијапружити подршку пројектима Војводине у области образовање, културе и науке.

Аудио изјаву можете преузети овде…