/ Нови Сад, среда, 04.10.2006

Пријем за представнике Удружења аутопревозника ”Пантранс”

Нови Сад, 3. октобар – Представници превозника са територије АП Војводине, на данашњем састанку у Извршном већу Војводине, упознали су помоћника покрајинског секретара за привреду Синишу Исакова са проблемима, који ће настати измештањем аутобуске станице "МАС" у Новом Саду, као и са проблемима поводом нелојалне конкуренције коју стварају нерегистровани таксистиМеђумесну аутобуску станицу у Новом Саду не би требало дислоцирати, истакли су представници Удружења "Пантранс ", из више разлога. Истакнуто је да је један од најважнијих – саобраћајни аспект, затим финансијски, тржишни, правни и грађевински.
"Мас" се налази на локацији где су смештени сви друмски подсистеми за превоз путника, пре свега железничка и такси станице, пространи паркинзи за путничка возила, паркинг за аутобусе, терминали за велики број градских, приградских и међумесних линија. Преседање великог броја путника током године овде се одвија најлакше и најбрже. Наглашено је да аутобуска станица има дугу и успешну традицију у пословању, а важно је и да је пројектована за рад до 2021. године, као и да се налази у оквиру постојећег Регулационог плана града Новог Сада. Помоћник покрајинског секретара за привреду Синиша Исаков рекао је да је Извршно веће Војводине заинтересовано да се поштује јавни интерс односно интерес грађана, као и интерес превозника, који би требало да – кроз удружење " Пантранспорт" – истрају у остваривању својих захтева.