/ Нови Сад, петак, 17.11.2006

Припрема се закон о цивилној заштити

Нови Сад, 17. новембар – Припрема се Закон о цивилној заштити, прикупљена је документација за продају 92 војна објекта у Војводини и успостављена је сарадња са Мађарском и Румунијом ради заједничког координираног деловања у случају елементарних непогода у Еврорегији Дунав-Криш-Мориш-Тиса, закључено је на данашној седници Заједничке радне групе Министарства одбране и Извршног већа АП Војводине, којом руководе Милан Попадић, начелник Управе за одбрану републике Србије и потпредседник Извршног већа др Габор Лоди. Наиме, ово су резултати досадашњег рада ове радне групе, која је формирана на основу договора министра одбране Републике Србије Зоран Станковић и председника Извршног већа мр Бојана Пајтића. Основни задатак је био да се што пре припреми текст Закона о цивилној заштити, који би Извршно веће и Скупштина АП Војводине предложили Народној скупштини на усвајање, да се процени угроженост, могућности за спасавање и заштиту становништва у Војводини, од елементарних непогода и других катастрофа и несрећа, као и да се утврди начин рада и функционисања Покрајинског штаба цивилне заштите и Центра за обавештавање.
На данашњем састанку договорено је да се настави непосредна сарадња са суседним земљама из окружења како би се искористила њихова искуства у организовању цивилне заштите и да се заједно са Мађарском и Румунијом припреми пројекат заштите од елемемнтарних непогода и масовних катастрофа и несрећа, са којим би се конкурисало код фондова Европске уније за средства.