/ Нови Сад, четвртак, 17.05.2007

Промоција Фондације др Шпиро Матијевић

Нови Сад, 17. мај – Помоћник покрајинскогсекретара за науку и технолошки развој, др Јанко Веселиновић присуствовао једанас медијској промоцији "Фондације др Шпиро Матијевић" и награде "Матијевић" занајбоље књижевно дело из годишње конкуренције коју ће ова фондација, већ однаредне године, додељивати сваког 24. фебруара. Ради се о награди чији ћеновчани део износити 10 хиљада евра, а намењена је аутору чије дело жири будепрогласио за најбоље у појединој години на основу предлога издавача, културнеи научне институције, удружења писаца као и појединаца. Оснивач и председникУО ове фондације, Петар Матијевић, изразио је наду да ће новоустановљенакњижевна награда добитницима донети не само књижевни углед, већ и да ће,својим новчаним делом, знатно допринети бољем материјалном положају нашихнајбољих књижевника.