/ , уторак, 07.11.2006

Рачунари за победнике такмичења о заштити животне средине

НовиСад, 7. новембар – У Скупштини АП Војводине одржана је свечаностдоделе награда учесницима акције под називом “5. јуни – Светски дан заштитеживотне средине&рдqуо;. Литерарни и ликовни радови ученика седамнаест основних исредњих школа  из наше покрајине,оцењени као најуспешнији, награђени су рачунарима, преносним рачунарима ањихове школе и серверским јединицама.Теме ликовних и литерарних радоваученика у оквиру ове акције назване по 5. јуну, Светском дану заштите животнесредине, биле су посвећне унапређивању свести и ефикаснијег приступа решавањупроблема животне околине на локалном нивоу, као и осмишљавању и спровођењуконкретних акција чишћења и обнове школских дворишта, зелених површина ипростора у школском окружењу.    Потпредседник Скупштине Војводине ШандорЕгереши и представници донатора, Ротари клуба наших исељеника из града Берна уШвајцарској, уручили су рачунаре на поклон и најавили нову наградну акцију зашколе и ученике у нашој покрајини, под заједничким називом “Цвеће –  симбол естетике и лепоте&рдqуо;. У оквиру овеакције биће награђено петнаест најлепше уређених или украшених школа  у Војводини.   Скупштина АП Војводине и Ротари клуб изБерна током неколико последњих година већ су реализовали велику акцију“Рачунар прозор у свет – 999 рачунара за школе у Војводини&рдqуо; током које сумногобројне војвођанске школе и Дечије село у Сремској Каменици, на поклондобиле рачунаре и рачунарску опрему.