/ Нови Сад, среда, 06.06.2007

Расписан конкурс Покрајинског секретаријата за прописе, управу и националне мањине

Нови Сад, 6.јун – Покрајинскисекретаријат за управу, прописе и националне мањине расписао је конкурс за овогодишњу расподелу трансфернихсредстава општинама у којима је језик и писмо националне  мањине у службеној употреби. Рок за подношење пријава је до 22. јуна2007. године,а  средства у износу од 4.500.000,00  динара ће секористити за суфинансирање пројеката, везаних за примену, статутом општине и града Новог Сада утврђенеслужбене употебе језика и писама, а првенствено за:-  штампање двојезичких или вишејезичкихобразаца који се  користе у раду органауправе или за друге потребе,- припрему одговарајућих компјутерских програмаза рад у условима мултијезичности и стварање услова за њихову реализацију,-  трошковеизраде и постављања табли са називом органа и организација, насељеног местана путним правцима, улица и тргова исписаних и на језицима националних мањинакоји су у службеној употреби у насељеном месту, општини или граду Новом  Саду.На конкурс се могупријавити искључиво: – општине и град Нови Сад, у којима је утврђенаслужбена употреба језика и писама националних мањина на целој територији илипојединим насељеним местима, преко служби за опште и управне послове,- службе месних заједница насељених места укојима је  утврђена службена употребајезика и писама или деловима насељених места где у већем броју живе припадницинационалних мањина,- јавне службе и организације које врше јавнаовлашћења које имају услова и могућности да прихваћени посао и реализују.Пријава на конкурс сеподноси на српском језику или на језику националне мањине који је у службенојупотреби у АП Војводини са назнаком за коју намену се средства траже.Пријаве сеподносе лично, предајом писарници покрајинских органа управе у Новом Саду, уприземљу зграде Извршног већа АП Војводине или се упућују поштом на адресу:Покрајински секретаријат за прописе, управу и националне мањине, 21000 НовиСад, Булевар Михајла Пупина 16.                  Пријаве сеподносе искључиво на конкурсним обрасцима, који се могу добити у општини, Секретаријату или скинути саинтернет адресе: www.војводина.ср.гов.yу или www.пума.војводина.ср.гов.yу.