/ Нови Сад, петак, 28.09.2007

Саопштење Фонда за капитална улагања поводом реакције Маје Гојковић

Нови Сад, 28. септембар -Саопштење Фонда за капиталнаулагања поводом реакције градоначелнице Новог Сада Маје Гојковић на претходни одговорФонда за капитална улагања.Фонд за капитална улагања Маји Гојковић: Куцање на отворена вратаИако је службеним дописомобавештена да јој се омогућава неограничен и детаљан увид у комплетнудокументацију Фонда за капитална улагања АП Војводине, Маја Гојковић умедијима понавља исти захтев.У складу с начелима јавностии прозрачности рада, Фонд за капитална улагања доставља јавности на увидслужбени допис Градоначелници, из којег се јасно види да су сви документи уархиви Фонда на располагању госпођи Гојковић.Очекујемо тумачењеповереника за информације од јавног значаја г. Родољуба Шабића о томе да ли јеу потпуности оправдано фотокопирати десетине хиљада страница архиве. Уколикото буде његов став, биће нам дужност и обавеза да и на тај начин изађемо усусрет не само градоначелници Новог Сада, него и сваком другом грађанину којитако нешто затражи.Фонд за капитална улагањаАПВ основан је због грађана Војводине и свима без разлике стоји нарасполагању.У прилогу: Текст дописа Маји ГојковићПредмет: Достављање информацијау вези с Вашим Захтевом број П-020-3/2007
У вези с Вашим Захтевом заприступ информацији од јавног значаја број П-020-3/2007-2800 од 7.септембра2007.године, у складу са одредбама Закона о слободном приступу информацијама одјавног значаја («Сл.гласник РС» број 120/2004 и 54/07) обавештавамо Вас данисмо у могућности да тражене информације и документа доставимо путем поште,односно у електронском облику у виду табеларног приказа како сте тражили. Уместо тога :&булл; за део захтева који сеодноси на одлуке Управног одбора Фонда за  капитална улагања Аутономне Покрајине Војводинео додели средстава за финансирање капиталних расхода  у областима од значаја за Аутономну ПокрајинуВојводину достављамо Вам копије Одлука о додели средстава број 06-5/2007-1 од25.04.2007. године, број 06-5/07-6/1 од 18.06.2007. године, број 06-3/07-7/4 иброј 06-3/07-7/5 од 11.07.2007. године, број 06-3/07-8/1-1 и број 06-3/07-8/1-2од 03.09.2007. године, број 06-3/07-9/4 од 12.09.2007. године у прилогу дописа;                                         &булл; за део захтева који сеодноси на износ капиталног улагања упућујемо Вас на Одлуку о буџету АутономнеПокрајине Војводине за 2007. годину објаављену у «Сл.лист АПВ» број 06/07,09/07 испр.и број 16/07;&булл; за део захтева који сеодноси на прве четири алинеје обавештавамо Вас да се ради о 417 предмета зачију реализацију су одобрена средства из Фонда који чине обимну архиву Фонда.Технички је немогуће извршити копирање комплетних предмета, јер би тоизискивало ангажовање већег броја запослених у дужем временском периоду.Спремни смо да омогућимо Вама или лицу које Ви овластите, да извршите увид упредмете подносиоца одобреног програма, односно пројеката од значаја заАутономну Покрајину Војводину у просторијама Фонда за капитална улагања АПВ, увремену од 13-15 часова, понедељком, уторком и четвртком.
              С поштовањем,
 В.Д. Директора Фонда