/ Нови Сад, среда, 12.09.2007

Саопштење Фонда за пружање помоћ избеглим, прогнаним и расељеним лицима

Нови Сад 12. септембар – Полазећи од једнакоправности интеграције и повратка у места ранијег пребивалиштапокрајински Фонд за пружање помоћи избеглим, прогнаним и расељеним лицима ће учетвртак, 13. септембра 2007. године расписати Јавни позив за пружање помоћи увиду пољопривредне механизације задругама чији су оснивачи, односно више од половинеоснивача прогнана и избегла лица која су се вратила у Републику Хрватску из РепубликеСрбије, као и повратници из Аутономне Покрајине Војводине.као и повратници из Аутономне Покрајине Војводине. Право учешћа на овом Јавномпозиву имају и задруге у повратничким срединама у Републици Хрватској које би набавкомпољопривредне механизације створиле услове за повратак избеглих и прогнаних лицаиз Републике Хрватске која тренутно бораве на територији Аутономне Покрајине Војводине,односно уколико би крајњи корисници помоћи били и повратници из Аутономне ПокрајинеВојводине. Максималан износ неповратних средстава за пружање помоћи у виду пољопривреднемеханизације по кориснику Фонда износи 1.000.000,00 динара. Трошкове транспортаи друге трошкове везане за реализацију испоруке пољопривредне механизације сносиће Фонд.
 Поред осталих критеријума приликомодабира задруга које ће добити помоћ од покрајинског Фонда, водиће се рачунао броју чланова оснивача задруге који су повратници, могућности развоја општине,стручни кадар којим задруга располаже, те процењени допринос задруге повратку избеглихи прогнаних лица на подручје на ком задруга обавља делатност. За ову намену заову годину покрајински Фонд је обезбедио 4.000.000 динара. Ово је седми Јавни позивкоји је расписао Фонд за пружање помоћи избеглим, прогнаними расељеним лицима у области локалне интеграције или повратка у места ранијег пребивалишта,од марта месеца ове године када је Фонд и почео са радом.