/ Нови Сад, петак, 21.06.2024

Саопштење Покрајинског секретаријата за урбанизам и заштиту животне средине

Покрајинска инспекција за заштиту животне средине, након сазнања о пожару у фабрици боја и лакова „Евројуг Шид“ у Шиду, који се догодио 20.06.2024. године, хитно је предузела мере прикупљања и размене информација са  другим надлежним органима и службама које поступају по догађају.

Покрајинска инспекција координирано ради на предузимању мера, у сарадњи са Републичком инспекцијом за заштиту животне средине и другим локалним инспекцијским службама.

У складу са надлежностима Покрајинске инспекције за заштиту животне средине, покрајински инспектори  тренутно поступају на терену  у сарадњи са  полицијским службеницима и по налозима надлежног јавног тужилаштва.

Тренутно се процењују евентуалне последице по животну средину од стране надлежних институција и утврђује законитост деловања у области заштите животне средине.