/ Нови Сад, среда, 25.07.2007

Саопштење Покрајинског секретаријата за енергетику и минералне сировине

Нови Сад,25. јули – Представници Јапанске агенције за међународну сарадњу (ЈИЦА)Мураками Сатосхи, заменик шефа мисије у Београду и  Yуји Нисхикаwа, вођа тима јапанских експератаиз МИНДЕЦО, посетили су Покрајински секретаријат за енергетику и минералне сировинеса циљем да се упознају са делокругом, надлежностима и конкретнимактивностима/пројектима Секретаријата у области геолошких истраживања,рударства и енергетике и припремили план будуће сарадње, како би помогли наинтезивирању наведених активности на територији Војводине, њиховом промовисањуи привлачењу инвестиција.ЈИЦА са својим партнерима ради нарешевању еколошких проблема, промовисању обновљивих извора енергије, а упоследње време се нарочито ангажује на унапређивању инвестиција. ЈИЦА имадугогодишњу успешну сарадњу са Министарством рударства и енергетике у областиодрживог коришћења минералних ресурса. Тренутно су ЈИЦА и МИНДЕЦО ангажованина изради «Мастер плана» за промоцију рударства, односно рударске индустрије уРепублици Србији («Мастер План фор Промотион оф Мининг Индустрy ин Републицоф Сербиа»). Вредност пројекта је1,5 милиона долара, а средства су обезбеђена из донације јапанске Владе.