/ Нови Сад, четвртак, 18.10.2007

Саопштење Покрајинског секретаријата за образовање и културу

Нови Сад, 18. октобар – У поступку припремезакона којим се уређује општи интерес у области културе и начин његовогостваривања, обављање делатности у области културе, обавезе и одговорностидржавне управе, аутономних покрајина, градова и локалне самоуправе у областикултуре, Министарство културе Републике Србије, у сарадњи са Покрајинскимсекретаријатом за образовање и културу, организује у Новом Саду јавну расправуо Нацрту закона о култури.Јавна расправа о Нацрту закона окултури одржаће се 23. октобра 2007. године, са почетком у 11 часова, у Српскомнародном позоришту (Горњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“ – Велика сцена), НовиСад, Позоришни трг бр.1.У јавној расправи о Нацрту законао култури у Новом Саду учествоваће и министар културе Републике Србије ВојиславБрајовић и државни секретар Ивана Стефановић, са сарадницима.Текст Нацрта закона о култури налази се на сајту Министарства културе:www.култура.ср.гов.yуПозив за учешће у јавној расправи у Новом Саду о Нацрту закона о култури,како би својим учешћем допринели садржајнијој јавној расправи о нацрту овогзакона, упућен је: скупштинама општина у АП Војводини – управама за културу,националним саветима националних мањина са седиштем у Војводини, покрајинскимодборима синдиката – Одбору за културу, установама културе чији је оснивачПокрајина, установама културе у Војводини чији је оснивач Република Србија,издавачким кућама у Војводини које обављају делатност на српском језику и најезицима националних мањина и покрајинским удружењима у области културе иуметности.Скупштинама општина упућена је уз позив и молба да обавесте општинскеустанове културе на својој територији, струковна удружења, невладинеорганизације основане за област културе, културно-уметничка друштва и уметникео датуму и месту одржавања јавне расправе о Нацрту закона о култури, како би и они узели учешће у јавној расправи уНовом Саду. У случају спречености присуствовања јавној расправи, примедбе, предлози исугестије на Нацрт закона о култури могу бити достављени Министарству културеи на е-маил: законокултури@мин-цул.ср.гов.yу, или поштом, на адресу:Министарство културе, Секретаријат, Влајковићева број 3, 11000 Београд, саназнаком „За Закон о култури“.Поокончању јавне расправе о Нацрту закона о култури, Министарство културесумираће резултате јавне расправе и доставиће нацрт овога закона Одбору зајавне службе и Влади Републике Србије.