/ Нови Сад, четвртак, 21.12.2006

Саопштење Покрајинског секретаријата за прописе,управу и националне мањине

Нови Сад, 21. децембар – Почетком недеље је радна група Покрајинскогсекретаријата за прописе, управу и националне мањине привела крају рад на раднојверзији новог Статута Аутономне Покрајине Војводине.
Приликом израде највишег акта покрајине, стручњаци су се првенственоруководили одредбама новог Устава Републике Србије којима се регулише статус аутономнепокрајине, надлежностима аутономне покрајине утврђене тзв. Омнибус законом, каои Платформом Извршног већа АП Војводине о положају Аутономне Покрајине Војводине у новом Уставу Републике Србије. Циљ је био да семаксимално искористе правне могућности које проистичу из ових аката, те да се унајвећој могућној мери прошире надлежности и утврди статус покрајине.
 Радна верзија новог Статута је достављена свим члановима владајућепокрајинске коалиције ради њиховог детаљног упознавања са новим решењима истог.У току су разговори ради даљег усаглашавања, прецизирања и формулисања заједничкихставова.