/ Нови Сад, понедељак, 03.09.2007

Саопштење Покрајинског секретаријата за рад, запошљавање и равноправност полова

Нови Сад, 3. септембар – Први састанак Раднегрупе за израду Стратегије за борбу против насиља у породици и насиља наџенама у АП Војводини одржан је данас у Извршном већу АП Војводине. Радна групаформирана је на иницијативу Покрајинског секретаријата за рад, запошљавање иравноправност полова и Канцеларије покрајинског омбудсмана ради припремедокумента који ће дефинисати координисани рад одговарајућих институција иорганизација у спречавању и решавању случајева насиља у породици и насиљанад женама и који ће препознати најуспешније механизме за делотворну борбупротив овог вида кршења људских права. Имајући у виду да у овом тренуткуне постоји јединствена политика унапређења заштите жена и деце жртава насиља,Извршно веће АП Војводине је у децембру 2006. године, усвајајући Информацију оактивностима СОС телефона на спречавању насиља над женама у АП Војводини,донело закључак којим се Покрајински секретаријат за рад, запошљавање иравноправност полова задужио да са другим релевантним актерима изради наведенустратегију. Радну групу за израду Стратегијеза борбу против насиља у породици и насиља над женама у АП Војводини чинестручњаци и стручњакиње у области права, представници суда, тужилаштва,   центра за социјални рад, полиције, као ипредставници невладиних организација које се баве људским правима иостваривањем равноправности полова. У израду овог документа биће укључени ипредставници надлежних покрајинских секретаријата. Први састанак Радне групе био јепосвећен међусобном упознавању чланица и чланова, одређивању садржаја и формеСтратегије за борбу против насиља у породици и насиља над женама у АПВојводини, као и дефинисању динамике рада.