/ Суботица, среда, 29.08.2007

Саопштење са 175. седнице Извршног већа АП Војводине

Нови Сад, 29. август – Извршно веће АПВојводине је на данашњој седници изабрало Комисију за разговоре сапредставницима Владе Републике Србије о концесији за аутопут Хоргош – Пожега, начијем челу је покрајински премијер мр Бојан Пајтић. Остали чланови  ове комисије су – др Тамаш Корхец, потпредседник Извршног већа и покрајински секретар запрописе, управу и националне мањине, Синиша Лазић покрајински секретар за привреду, Јовица Ђукићпокрајински секретар за финансије и покрајински секретар за архитектуру,урбанизам и градитељство Владимир Зеленовић. У рад ове комисије биче уклученинајбољи стручњаци са новосадског универзитета, као и представниципокрајинског Фонда за капитална улагања.У складу са захтевима даљегтехнолошкох напредка Војводине, војвођанска Влада утврдила је Предлог одлуке ооснивању установе-Центра за привредно-технолошки развој Војводине.Права иобавезе оснивача имаће Извршно веће АП Војводине, а  седиште ове установе биће на Андревљу.Оснивање овакве установе има за циљ инвестирање у будућност, што ће се огледати кроз могућност редовнихедукација, као и разне активности у области привреде, технологије, истраживањаи екологије. Центар ће обезбеђивати организационе, маркетиншке, административне,финансијске и друге активности. Такође, ова установа од интереса за Покрајинупружаће својим корисницима могућност да организују презентације, саветовања,симпозијуме, семинаре и друго.Према речима покрајинског секретараза информације Милорада Ђурића стекли су се услови да се поред листова које јепокрајина до сада финансирала, подрже и дечији и омладински листови на српскоми језицима националних заједница, који излазе у Војводини. Чланови Већа донели су данас Одлуку ооснивању Опште болнице у Суботици услед поделе Здравственог центра Суботица ускладу са Законом  о здравственојзаштити. У складу са одредбама овог закона да се општа болница у државнојсвојини оснива на територији једне или више општина, предложено је решење покоме се Општа болница Суботица оснива за стационарне испецијалистичко-консултативне здравствене делатности на секундарном нивоу заопштине Суботица, Бачка Топола и Кањижа.Извршно веће усвојило је иинформацију о реализацији програма о суфинансирању погона за примену новихтехнологија у АП Војводини. Како је, између осталог истакнуто, примаоци овихсредстава, обезбеђених од стране Извршно веће АП Војводине и Покрајинскогсекретаријата за науку и технолошки развој путем јавног позива,  дужни су даих врате у року од једне до пет година. Средства се могу вратити путем донацијау роби здравственим установама, установама социјалне заштите, школама и другимустановама, које као приоритет одреди Извршно веће. У складу са тим Извршновеће АП Војводине је на данашњој седници одредило ресорне секретаријате којиће водити евиденцију о доспелости и реализацији закључених уговора, водитиробно-материјалну евиденцију, као и спровођење квантитативне и квалитативнеконтроле у овом послу, као и све друге потребне организационе-техничке радње.