/ Суботица, понедељак, 05.11.2007

Саопштење са 186. седнице Извршног већа АП Војводине

Нови Сад, 5.новембар – На данашњој седници Извршног већа АП Војводине донето је решењепрема којем се право на коришћење знака "Најбоље из Војводине", напериод од три године, додељује "Компанији Фиделинка" а.д. Суботица ипроизвођачу "Навип" а.д. Д.О.О. "Фрушкогорац" изПетроварадина. Реч је о производима високог квалитета – "наменском мекомбрашну тип 400" произвођача "Компанија Фиделинка" и"врхунском сувом белом вину совињон", које производи Д.О.О. "Фрушкогорац"из Петроварадина. Поступак утврђивања усаглашености критеријума према конкурсуПокрајинског секретаријата за привреду, спровела је акредитована контролнакућа  "Југоинспект – НовиСад", на основу мишљења експертског тима идоставила Савету за стандардизацију и заштиту интелектуалне својине. Пројекат"Најбоље из Војводине" има за циљ да подизањем квалитета домаћихпроизвода и услуга и промовисањем заштите интелектуалне својине, Војводинуучини препознатљивом и на иностраном тржишту.Захваљујући подршци Покрајинског секретаријата за здравствои социјалну политику, Савез здравствених радника Војводине је организоваоедукације и значајном  броју својихчаланова омогућио да стекне знања из многих савремених области, чија је сврхада се допринесе подизању квалитета здравствених услуга. Покрајинска Владазадужила је Покрајински секретаријат за здравство и социјалну политику да  и у наредном периоду пружа стручну иматеријалну подршку Савезу здравствених радника Војводине у њиховој едукацији.Покрајински секретаријат за демографију, породицу идруштвену бригу о деци је током 2005. и 2006. године, на побољшање условарада и боравка деце у објектима предшколских установа и основних школа у којимасе остварује васпитно-образовни програм за децу предшколског узраста, издвојиовише од 20 милиона динара. Поред активности на реализацији мере регресирањакоје се односе на трошкове боравка у предшколској установи/основној школи задете трећег, односно четвртог реда рођења, у 2005. и 2006. години,Секретаријат је руковођен критеријумом демографске неразвијености општине, илинедовољне развијености, усмеравао буџетска средства предшколским установамаиз тих општина, за побољшање услова рада и боравка деце у предшколскимобјектима. У информацији о активностима Секретаријата, која је поднета покрајинскојВлади, истакнуто је да су у наведеном периоду, за ове намене, из буџета АПВојводине, издвојена средства усмерена  у  24 предшколске установе и пет основнихшкола.Буџетска средстава су највећим делом била усмерена на изградњу,реконструкцију, доградњу и адаптацију постојећих објеката у склопу предшколскеустанове, унутрашње опремање објеката и уређење дворишта и игралиштапредшколских установа. У 2005. години  за побољшање услова рада и боравка децеу  објектима 10 предшколских установа итри основне школе уложено је из буџета Покрајине,  5. 683. 605, оо  динара. У 2006. години,  у 14 предшколских установа и две основне школе,уложено је  и додатних  14.350.950.00 динара, за побољшање услова за боравак деце у објектима предшколских установа/ основних школа. Извршно веће АП Војводине задужило је Покрајинскисекретаријат за демографију, породицу и друштвену бригу о деци да, у складу сабуџетским средствима, и даље учествује у суфинансирању побољшања условарада и боравка деце  у објектимавојвођанских предшколских установа.