/ Нови Сад, четвртак, 05.05.2022

Саопштење са седнице Покрајинске владе

Покрајинска влада донела је на данашњој седници решење да се издвоји 18 милиона динара за финансирање израде пројектно-техничке документације за изградњу јавне спратне гараже у оквиру комплекса Института у Сремској Каменици.

Донето је и решење да се Заводу за заштиту споменика културе Града Новог Сада усмери 19 милиона динара за финансирање III фазе обнове родне куће бана Јелачића у Петроварадину.

Фонду за избегла, расељена лица и за сарадњу са Србима у региону усмерена су средства у износу од милион динара за обнову Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Тузли и обележавање 140 година од његовог освећења.

Саборни храм у Тузли грађен је у периоду од 1874. до 1882. године. Заједно са црквеним иконостасом, 2007. године проглешен је за национални споменик у Босни и Херцеговини. Данас Саборни храм представља центар окупљања српског народа у овом делу Босне и Херцеговине.