Picture of the authorPicture of the author
/ Нови Сад, среда, 24.06.2015

Саопштење са седнице Покрајинске владе

24062015_Sednica_vlade 04

Читај ми

Читај ми
AA

Јавно отварање понуда за медицинску опрему за зрачење за „Каменицу 2“ одржаће се 30. јуна – констатовано је на седници Покрајинске владе, на којој је прихваћена информација Управе за капитална улагања о току поступка јавне набавке линеарних акцелератора за три медицинска института у Сремској Каменици. Тада ће се и знати када ће стићи опрема, преко потребне за лечење оболелих од малигних болести. Наиме, 23. јуна истекао је законски рок да се поднесе приговор у овом делу поступка. Нико више није уложио приговор.
Резиме читавог поступка јавне набавке опреме за зрачење за „Каменицу 2“ је да је Републичка комисија за заштиту права у поступцима јавних набавку одбила све досадашње приговоре поднете у поступку јавне набавке ове опреме, који спроводи Управа за капитална улагања АП Војводине. Након 365 дана од покретања поступка јавне набавке, седам заустављања и шест захтева за заштиту права понуђача, Републичка комисија је све приговоре решила у корист Управе за капитална улагања Војводине.
Управа за капитална улагања је, наиме, добила од Републичке комисије одговарајућа решења и одлуке које кажу да је Управа, у сваком моменту овог поступка – била у праву, од планирања средстава, припреме техничке документације и током вођења поступка јавне набавке.
Покрајинска влада је дала позитивно мишљење на годишње извештаје о пословању Јавног предузећа за просторно и урбанистичко планирање и пројектовање „Завод за урбанизам Војводине“ и Туристичке организације Војводине за 2014. годину, које ће доставити Скупштини АП Војводине.

fixed-img