/ Нови Сад, среда, 27.12.2006

Саопштење са седнице Савета за реформу покрајинске управе

Нови Сад, 27. децембар – На седници Савета за реформупокрајинске управе, којом је председавао мр Бојан Пајтић, председник Савета,размотрен је и усвојен Извештај о активностима везаним за спровођење реформепокрајинске управе (за период октобар-децембар 2006. године) и Предлогмодификација Акционог плана, који је сачинио Покрајински секретаријат запрописе, управу и националне мањине. У тромесечном извештајном периоду, пореддоношења и објављивања планираних нормативно-правних аката (Одлука оСтратегији реформе и развоја покрајинске управе ("Службени лист АПВ",број 14/2006); Одлука о образовању Савета за реформу покрајинске управе("Службени лист АПВ", број 17/2006); Одлука о оснивању Службе зауправљање људским ресурсима ("Службени лист АПВ", број 18/2006)),реализоване су и активности усмерене ка промоцији реформе и развоја покрајинскеуправе, намењене како покрајинским службеницима и функционерима, тако и широјјавности. Резултати остварени у извештајном периоду, оцењени су позитивно, аСавет је усвојио и предложене измене акционог плана, које се односе наактивности планиране за 2007. годину.
Савет је на овој седници образовао и две радне групе, заизраду Стратегије менаџмента квалитета покрајинске управе и Стратегијеинформационог система покрајинске управе. Ови стручни тимови, имају задатак даради ефикасног спровођења трећег сегмента Стратегије реформе покрајинскеуправе, који се бави модернизацијом покрајинске управе, најкасније до априла2007. године, донесу стратешке документе у наведеним областима.